Schottland » League Cup 2019/2020 » Spielplan
Gruppe A |
12.07.2019 |
20:45 |
Heart of Midlothian |
- |
Dundee United |
5:3 (1:1, 1:1) i.E.
|
|
13.07.2019 |
16:00 |
Cowdenbeath FC |
- |
East Fife FC |
2:0 (2:0)
|
|
16.07.2019 |
20:30 |
Stenhousemuir FC |
- |
Dundee United |
1:2 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Cowdenbeath FC |
- |
Heart of Midlothian |
0:2 (0:2)
|
|
19.07.2019 |
20:45 |
Dundee United |
- |
Cowdenbeath FC |
3:0 (1:0)
|
|
20.07.2019 |
16:00 |
East Fife FC |
- |
Stenhousemuir FC |
2:0 (0:0)
|
|
23.07.2019 |
20:45 |
Dundee United |
- |
East Fife FC |
0:2 (0:1)
|
|
24.07.2019 |
20:45 |
Heart of Midlothian |
- |
Stenhousemuir FC |
2:1 (0:0)
|
|
27.07.2019 |
16:00 |
East Fife FC |
- |
Heart of Midlothian |
7:6 (0:1, 1:1) i.E.
|
|
|
16:00 |
Stenhousemuir FC |
- |
Cowdenbeath FC |
2:0 (1:0)
|
|
Gruppe B |
13.07.2019 |
16:00 |
Forfar Athletic |
- |
Brechin City FC |
3:0 (2:0)
|
|
|
16:00 |
Ross County FC |
- |
Montrose FC |
4:1 (2:0)
|
|
16.07.2019 |
20:45 |
Brechin City FC |
- |
Ross County FC |
0:4 (0:2)
|
|
|
20:45 |
Montrose FC |
- |
St. Johnstone FC |
1:0 (0:0)
|
|
20.07.2019 |
16:00 |
Montrose FC |
- |
Forfar Athletic |
1:4 (1:2)
|
|
21.07.2019 |
16:00 |
St. Johnstone FC |
- |
Ross County FC |
1:2 (1:2)
|
|
24.07.2019 |
20:45 |
Ross County FC |
- |
Forfar Athletic |
2:0 (1:0)
|
|
|
20:45 |
St. Johnstone FC |
- |
Brechin City FC |
4:0 (2:0)
|
|
27.07.2019 |
16:00 |
Brechin City FC |
- |
Montrose FC |
2:4 (0:0, 1:1) i.E.
|
|
|
16:00 |
Forfar Athletic |
- |
St. Johnstone FC |
2:1 (1:0)
|
|
Gruppe C |
13.07.2019 |
16:00 |
Arbroath FC |
- |
Elgin City |
2:1 (1:1)
|
|
|
16:00 |
Stirling Albion FC |
- |
Hibernian FC |
4:5 (0:1, 1:1) i.E.
|
|
16.07.2019 |
20:45 |
Alloa Athletic |
- |
Elgin City |
5:6 (0:1, 3:3) i.E.
|
|
17.07.2019 |
20:45 |
Stirling Albion FC |
- |
Arbroath FC |
1:6 (0:2)
|
|
20.07.2019 |
16:00 |
Elgin City |
- |
Stirling Albion FC |
3:0 (2:0)
|
|
|
16:00 |
Hibernian FC |
- |
Alloa Athletic |
2:0 (0:0)
|
|
23.07.2019 |
20:45 |
Alloa Athletic |
- |
Stirling Albion FC |
2:1 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Hibernian FC |
- |
Arbroath FC |
3:0 (2:0)
|
|
26.07.2019 |
20:45 |
Elgin City |
- |
Hibernian FC |
0:2 (0:1)
|
|
27.07.2019 |
16:00 |
Arbroath FC |
- |
Alloa Athletic |
2:3 (1:1)
|
|
Gruppe D |
13.07.2019 |
16:00 |
Peterhead FC |
- |
Cove Rangers |
2:1 (2:1)
|
|
|
16:00 |
Raith Rovers |
- |
Dundee FC |
0:3 (0:2)
|
|
16.07.2019 |
20:45 |
Peterhead FC |
- |
Inverness CT |
11:10 (0:0, 0:0) i.E.
|
|
17.07.2019 |
20:45 |
Cove Rangers |
- |
Dundee FC |
2:3 (0:0, 0:0) i.E.
|
|
20.07.2019 |
16:00 |
Dundee FC |
- |
Peterhead FC |
4:2 (0:0, 0:0) i.E.
|
|
|
16:00 |
Inverness CT |
- |
Raith Rovers |
4:1 (1:0)
|
|
23.07.2019 |
20:45 |
Inverness CT |
- |
Cove Rangers |
3:2 (1:1)
|
|
|
20:45 |
Raith Rovers |
- |
Peterhead FC |
3:1 (2:0)
|
|
27.07.2019 |
16:00 |
Cove Rangers |
- |
Raith Rovers |
3:0 (1:0)
|
|
28.07.2019 |
16:00 |
Dundee FC |
- |
Inverness CT |
1:0 (1:0)
|
|
Gruppe E |
13.07.2019 |
16:00 |
Annan Athletic |
- |
Dumbarton FC |
0:1 (0:0)
|
|
|
16:00 |
Queen Of The South |
- |
Motherwell FC |
0:3 (0:0)
|
|
16.07.2019 |
20:45 |
Greenock Morton FC |
- |
Dumbarton FC |
6:1 (5:0)
|
|
|
20:45 |
Queen Of The South |
- |
Annan Athletic |
5:4 (3:1, 3:3) i.E.
|
|
19.07.2019 |
20:45 |
Motherwell FC |
- |
Greenock Morton FC |
4:0 (1:0)
|
|
20.07.2019 |
16:00 |
Dumbarton FC |
- |
Queen Of The South |
1:4 (1:4)
|
|
23.07.2019 |
20:45 |
Annan Athletic |
- |
Greenock Morton FC |
0:5 (0:3)
|
|
|
20:45 |
Dumbarton FC |
- |
Motherwell FC |
0:2 (0:1)
|
|
27.07.2019 |
16:00 |
Greenock Morton FC |
- |
Queen Of The South |
4:3 (2:1, 3:3) i.E.
|
|
|
16:00 |
Motherwell FC |
- |
Annan Athletic |
4:0 (2:0)
|
|
Gruppe F |
13.07.2019 |
16:00 |
Hamilton Academical |
- |
Queen's Park FC |
5:6 (0:0, 0:0) i.E.
|
|
|
16:00 |
Partick Thistle |
- |
Airdrieonians FC |
1:0 (1:0)
|
|
16.07.2019 |
20:45 |
Queen's Park FC |
- |
Partick Thistle |
1:2 (0:2)
|
|
17.07.2019 |
20:45 |
Clyde FC |
- |
Hamilton Academical |
1:3 (0:1)
|
|
20.07.2019 |
16:00 |
Hamilton Academical |
- |
Partick Thistle |
6:5 (1:1, 2:2) i.E.
|
|
21.07.2019 |
16:00 |
Clyde FC |
- |
Airdrieonians FC |
2:3 (0:2)
|
|
24.07.2019 |
20:45 |
Airdrieonians FC |
- |
Queen's Park FC |
12:11 (0:1, 2:2) i.E.
|
|
|
20:45 |
Partick Thistle |
- |
Clyde FC |
3:2 (1:1)
|
|
27.07.2019 |
16:00 |
Airdrieonians FC |
- |
Hamilton Academical |
2:3 (2:0)
|
|
28.07.2019 |
15:30 |
Queen's Park FC |
- |
Clyde FC |
5:4 (0:1, 1:1) i.E.
|
|
Gruppe G |
13.07.2019 |
16:00 |
Berwick Rangers |
- |
Ayr United |
0:7 (0:5)
|
|
|
16:00 |
Falkirk FC |
- |
Livingston FC |
3:4 (0:1, 1:1, 1:1) i.E.
|
|
16.07.2019 |
20:45 |
Falkirk FC |
- |
Stranraer FC |
1:0 (1:0)
|
|
|
20:45 |
Livingston FC |
- |
Ayr United |
2:1 (1:0)
|
|
20.07.2019 |
16:00 |
Ayr United |
- |
Falkirk FC |
2:1 (1:1)
|
|
|
16:00 |
Stranraer FC |
- |
Berwick Rangers |
6:0 (4:0)
|
|
23.07.2019 |
20:45 |
Berwick Rangers |
- |
Falkirk FC |
0:3 (0:1)
|
|
|
20:45 |
Stranraer FC |
- |
Livingston FC |
1:2 (0:2)
|
|
27.07.2019 |
16:00 |
Ayr United |
- |
Stranraer FC |
5:6 (2:1, 2:2) i.E.
|
|
|
16:00 |
Livingston FC |
- |
Berwick Rangers |
5:0 (3:0)
|
|
Gruppe H |
13.07.2019 |
16:00 |
East Kilbride FC |
- |
Albion Rovers |
0:1 (0:1)
|
|
14.07.2019 |
16:00 |
St. Mirren FC |
- |
Dunfermline Athletic |
2:3 (0:3)
|
|
17.07.2019 |
20:45 |
Dunfermline Athletic |
- |
Albion Rovers |
6:0 (5:0)
|
|
|
20:45 |
St. Mirren FC |
- |
Edinburgh City FC |
1:0 (0:0)
|
|
20.07.2019 |
16:00 |
East Kilbride FC |
- |
St. Mirren FC |
6:5 (0:0, 0:0) i.E.
|
|
|
16:00 |
Edinburgh City FC |
- |
Dunfermline Athletic |
1:0 (0:0)
|
|
23.07.2019 |
20:45 |
Albion Rovers |
- |
St. Mirren FC |
3:4 (0:0, 0:0) i.E.
|
|
|
20:45 |
Edinburgh City FC |
- |
East Kilbride FC |
0:1 (0:0)
|
|
27.07.2019 |
16:00 |
Albion Rovers |
- |
Edinburgh City FC |
2:1 (1:0)
|
|
|
16:00 |
Dunfermline Athletic |
- |
East Kilbride FC |
4:0 (3:0)
|
|
Achtelfinale |
16.08.2019 |
20:45 |
Motherwell FC |
- |
Heart of Midlothian |
1:2 (0:2)
|
|
17.08.2019 |
16:00 |
Celtic FC |
- |
Dunfermline Athletic |
2:1 (0:0, 1:1) n.V.
|
|
|
16:00 |
Forfar Athletic |
- |
Livingston FC |
1:2 (0:1)
|
|
|
16:00 |
Hibernian FC |
- |
Greenock Morton FC |
5:3 (2:2, 3:3) n.V.
|
|
|
16:00 |
Kilmarnock FC |
- |
Hamilton Academical |
1:0 (0:0, 0:0) n.V.
|
|
|
16:00 |
Partick Thistle |
- |
Ross County FC |
3:2 (0:0, 1:1) n.V.
|
|
18.08.2019 |
16:00 |
Dundee FC |
- |
Aberdeen FC |
1:2 (1:0, 1:1) n.V.
|
|
|
16:00 |
East Fife FC |
- |
Rangers FC |
0:3 (0:1)
|
|
Viertelfinale |
25.09.2019 |
20:45 |
Kilmarnock FC |
- |
Hibernian FC |
4:5 (0:0, 0:0, 0:0) i.E.
|
|
|
20:45 |
Heart of Midlothian |
- |
Aberdeen FC |
3:0 (1:2, 2:2, 2:2) i.E.
|
|
|
20:45 |
Livingston FC |
- |
Rangers FC |
0:1 (0:1)
|
|
|
20:45 |
Celtic FC |
- |
Partick Thistle |
5:0 (1:0)
|
|
Halbfinale |
02.11.2019 |
18:30 |
Hibernian FC |
- |
Celtic FC |
2:5 (1:3)
|
|
03.11.2019 |
16:00 |
Rangers FC |
- |
Heart of Midlothian |
3:0 (1:0)
|
|
Finale |
08.12.2019 |
16:00 |
Rangers FC |
- |
Celtic FC |
0:1 (0:0)
|
|